Membri
Membră în cadrul:

Training autorizat Manager de proiect în infrastructura de apă și apă uzată

Training autorizat Manager de proiect în infrastructura de apă și apă uzată


17-18 Martie 2026

Descrierea cursului

Acest training este organizat în parteneriat cu Fundația Aquademica și face parte din Pilonului strategic 1 CFP ARA – Pilonul 1 – Expertiză tehnică și sustenabilitate: Cursuri tehnice specializate pentru profesioniștii din domeniul apei și apelor uzate.

Prima întâlnire din cadrul cursului va avea loc la sediul ARA, București, în perioada 17 – 18. 03. 2026. Ulterior, cursul va continua până la finalul lunii aprilie 2026, cu sesiuni online și se va încheia prin susținerea unui proiect și organizarea examenului final (comisie externă). Programul complet va fi prezentat în prima zi de curs (17.03)

Cursul „Manager de proiect în infrastructura de apa si apa uzata” este un program de formare specializat, conceput pentru a dezvolta competențele necesare gestionării eficiente a proiectelor tehnico-economice în sectorul apei și canalizării. Acest program de formare oferă o abordare integrată, îmbinând cunoștințele teoretice cu aplicații practice relevante pentru infrastructura de apă potabilă, apă uzată și gestiunea resurselor de apă. Structurat pe baze metodologice moderne de proiect management, cursul este adaptat cerințelor specifice ale industriei hidroedilitare și include studii de caz, exemple din teren, simulări și exerciții aplicative.

Condiții de participare: studii superioare, absolvite cu diplomă de licență.

Înscrierea se face prin transmiterea unui e-mail la formare@ara.ro